Sobota 30. ledna

30. ledna 2010 v 9:41 | Eva |  Poselství dne...
O vesmírných kapitánech a andělech


Častokrát se za něco modlíme a když se to pak skutečně stane, celý ten zázrak propásneme. Mnozí říkali: "Kéž bych našel velkou lásku," aniž by zaznamenali, že stojí přímo před nimi. Velmi často je důležitější naučit se, jak lásku rozpoznat, než jak jí získat. Zvláště pokud jsme čekali dlouho, může se naše mysl zákeřně postarat o to, abychom lásku neviděli ani tehdy, když se konečně objeví.
Někdy se láska zjeví, jako by to byla kosmická loď přistávající za naším domem. Vystoupí z ní kapitán a řekne nám: "Zdravíčko, jsem tu, abych tě odvezl. Tak pojď. Odlétáme!"
Přesto jej tolikrát odmítneme a vymlouváme se: "No, víš, já prostě nemůžu odjet tak narychlo. Vlastně a ni nemůžu uvěřit, že jsi tady. Kolik mám času na to, abych se sbalila?"
A on odpoví: "Ani chvilku. Celý svůj život jsi strávila přípravami. Teď musíme rychle jít. Když budeš otálet, tvé oči se přizpůsobí a ty už mě nebudeš schopna vidět. Přistál jsem jen na skok, abych tě vyzvedl. Máš maximálně hodinu. Další plány si můžeš spřádat na palubě."
Kapitán vidí, že jsme zmatení, ale on je na tom stejně. "Cožpak jsi právě o tohle nežádala celé roky?" ptá se.
"Vlastně ano," přiznáme, "žádala. Ale asi jsem si nikdy nemyslela, že bys opravdu přišel...Tak jsem si tu zatím zařídila život po svém."
"Podle tvých nočních modliteb soudím, že za moc nestál", poznamenal kapitán. "Tak pojď, jestli letíš s námi. Nemůžu čekat věčně."
A pak vyslovíme, pokud ji vyslovíme, tu nejtragičtější věru ve svém životě: "Ne, děkuji."
Ne, rozhodla jsem se odmítnout tento let, i když ho zoufale chci. Ne, teď nechci odletět, i když tady prožívám hotové peklo. Ne nezvolím si cestu divoké, radikální a opravdové lásky, i když vím, že bez ní umírám. Myslím, že se prostě spokojím s tím, že tohle "stačí".
A proč to děláme? Proč s otevřenou náručí nepřivítáme to, za co jsme se modlili? Protože my sami vytváříme to, co bude jednoho dne vypadat jako přirozený výběr. Lidstvo se ocitlo na křižovatce a ti, kteří se rozhodnou pokračovat po nesprávné cestě, po ní půjdou tak dlouho, až se zřítí z útesu před sebou.


...konec první části....

s láskou Eva

Zdroj: Marianne Williamson - Kouzelná láska...


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama