Zelená...

24. června 2009 v 13:57 | Eva |  Barvy duhy...
ZELENÁ

Pokud se nám podařilo vyřešit, nebo alespoň pořešit témata
červené - uspokojení základních potřeb,
oranžové - vztahy k ostatním a k sobě,
žluté
- sebeocenění a uvědomění si své osobnosti,
můžeme se posunout o stupínek výše od čistě fyzických čaker do středu našeho bytí - k srdeční čakře zelené barvy.

V zelené barvě jsou skryty dvě primární - jednoduché barvy - žlutá a modrá.
· Žlutá - známe, barva naší osobnosti, našeho já - našeho ega, centra naší vůle se v zelené stýká s modrou - barvou ducha a barvou "Buď vůle Tvá."

· Je li srdeční čakra v rovnováze - jsme v souladu sami se sebou - přání naší duše - modrá je vždy v souladu s božím plánem, naplnit ho však může pouze naše osobnost - naše já - žlutá.

· Jakákoli nerovnováha v srdeční čakře vypovídá o tom, že jdeme sami proti sobě, nejednáme v souladu se svými sny, se svými touhami a nenaplňujeme plán naší duše.Vede to k otravě srdce - zahořklosti.
· Přijmeme - li do svého života modrou barvu - nejvyšší komunikaci lásky, můžeme překonat žlutý strach o naše malé já a dát svému životu nový rozměr a nový směr.
Zelená - je barvou změn a ochoty k nim. Dává nám možnost vytvořit si v sobě prostor a zároveň vnější prostor rozšířit tak, aby se nám v něm volně dýchalo.
· Získáme tak schopnost, podívat se na svou situaci z jiných úhlů a z jiné perspektivy - jakoby s modrým odstupem.
· V tomto stavu můžeme spatřit nový směr, který jsem před tím, pokud jsme byly uvnitř nebyli schopni vidět a také nám umožní vidět nové perspektivy v životě.
· Dodává nám odvahu k novým začátkům a životním obratům - v situaci, kdy jsme tzv. na křižovatce a rozhodujeme se, jakým směrem se dále vydáme.

Zelená je úžasným pomocníkem v těchto situacích, neboť nás navádí na tu jedinou správnou cestu - Cestu srdce.
Je to barva lásky - lásky k sobě, k druhým lidem, k přírodě - lásky a citu, pocitů sounáležitosti - já malé žluté já, jsem kapkou v modrém oceánu. A je jen na mě jak důležitou kapkou budu, jak se budu vnímat, jak budu vnímat ostatní kapky - všichni jsme úžasné a jedinečné střípky - mozaiky zvané Vesmír...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama