Aura-soma jako terapie duše

4. června 2009 v 13:19 | Eva |  Co je aura-soma
Aura - soma je uměním i terapií zároveň. Je uceleným systémem práce s barvami a s jejich působením na tělo, mysl a vědomí člověka. Tento jedinečný způsob sebepoznání a osobního rozvoje používá energii barev, bylin, esenciálních olejů a krystalů.
Je všeobecně známo, že fyzické nemoci bývají až tím posledním výkřikem naší bytosti. Na fyzické rovině se totiž projeví pouze takové nerovnováhy, které nebyly zpracovány na jemnějších úrovních. Tyto nerovnováhy mají své příčiny a právě těmi se Aura-soma zabývá. Pracuje s příčinami a souvislostmi nemocí, které se projevují v rovině našich emocí, vlastností a chování, či na našem těle.

Aura-soma bývá nazývána také léčbou duše.
Pomáhá nám harmonizovat duchovní, emocionální, mentální a fyzické roviny naší bytosti a nalézat kontakt s naším vnitřním vedením.

Tento systém vznikl před více než 20 lety v Anglii zásluhou Vicky Wall, lékárnice a léčitelky, která do něj vtělila inspirace ze svých snů a meditací. V průběhu následujících let se z prvních několika zázračných lahviček postupně utvářel ucelený systém interpretace barev, který v sobě propojuje i další metody a nástroje poznání / např. astrologii, numerologii a kabalu/.

Základem systému je sada dvoubarevných lahviček EQULIBRIUM / česky rovnováha /, které jsou tvořeny dvěma částmi, olejem a vodou, v poměru 1:1. Obsahují výtažky z rostlin, energie drahokamů, minerálů a barev. Emulze, která vznikne protřepáním obou částí se nanáší přímo na tělo.

Dalšími přípravky jsou barevné a voňavé energetické substance tzv. POMANDERY. Obsahují 49 bylinek v různých poměrech, podle oblasti jejich působení. Jejich hlavní funkcí je posílení a harmonizace aury, tedy zlepšení naší energetické ochrany. Nanáší se do aury a jejich účinek je okamžitý.

Třetím ze základní prostředků jsou KVINTESENCE. Jsou to opět jemné energetické substance, které slouží k navázání kontaktu s tzv. mistrovskými energiemi. Každý barevný paprsek totiž svou frekvencí přenáší i informace, principy a kvality. Kvintesence je dobré používat před meditací na aspekty, které bychom si přáli v sobě rozvíjet. Navázání kontaktu s těmito energiemi v podstatě znamená objevit určité kvality sám v sobě..

Dalšími produkty jsou Mořské a Motýlí esence.
Mořské esence jsou vydatným pomocníkem při uzdravování našich vztahů a při harmonizaci negativních energetických polí, které omezují naše fungování, projevy a komunikaci s druhými.

Motýlí esence obsahují velmi vysoké frekvence - používají se při působení na nejjemnější složky aury a působí hlavně pro rozvoji našich nejtvořivějších kvalit.

Aura - soma jako léčebná metoda má svá specifika. Pro její pochopení je důležité podívat se na souvislost nemocí s odpovědností a vědomým jednáním. Léčení spočívá především v tom, že působí na mentální, emocionální a duchovní stránku naší bytosti a odhaluje skryté příčiny. Používáním lahviček se v nás začne odehrávat proces uvědomování si. Začneme si uvědomovat skryté vzorce našeho jednání a chování a zároveň nám lahvičky dodají energii, abychom mohli danou situaci změnit a dokázali udělat to, co potřebujeme. Prožíváme nové možnosti, které můžeme přijmout do svého života.
Dalším aspektem, který je na Aura-somě přitažlivý je, že každý si vybírá své lahvičky sám. Tím se stává zodpovědným za svůj výběr. Je dobré si intuitivně zvolit barevné kombinace a pak buď samostatně, či s pomocí konzultanta projít celým terapeutickým procesem.
Tak se sami a vědomě proměňujeme ve svobodnějšího člověka.

Lahvičky nám pomohou vrátit se ke svým skutečným pocitům, které jsme často zasunuli, potlačili do podvědomí a od kterých jsme se z jakýchkoli důvodů oddělili.
Barvy nám svět našich pocitů připomenou / beze slov / a pomáhají se k nim vrátit.

Aura-soma je terapie duše. Léčení duše je směřování k lásce. Vyléčení je láska. Znamená to, že přestaneme bojovat , bát se o sebe, nevědět co se sebou. Větším poznáním sebe sama si přestaneme působit bolest a zmatek. Přijetím sebe sama budeme moci obrátit svou pozornost k lásce.

Lahvičky Equlibrium

Lahvičku si můžeme vybrat různými způsoby, klasickým výběrem ze sady, prostřednictvím numerologie, pomocí tarotu.

Klasický výběr

V Aura-somě obvykle používáme výběr čtyř lahviček, z nichž každá má na své pozici určitý význam.
Je dobré mít k výběru klid a dostatek času, abychom se mohli uvolnit a oddat se vnímání barev a energií, kterými s námi lahvičky komunikují. Pokusíme se na chvíli zapomenout na všechno co jsme se do této doby o barvách dozvěděli, jak je vnímáme, co si o nich myslíme.
Opustíme všechny své představy, jen klidně sedíme a díváme se na sadu "živých" lahviček a vnímáme je. Necháme své pocity a myšlenky, ať si volně plují. Pak si představíme, že pojedeme někam hodně daleko, třeba na pustý ostrov a ze všech lahviček si s sebou můžeme vzít pouze jednu. Až nás osloví ta lahvička, kterou bychom nevyměnili za žádnou jinou, vyjmeme jí ze sady a pro tuto chvíli na ní zapomeneme.
Tento postup opakujeme ještě třikrát, dokud si nevybereme všechny čtyři lahvičky.

Hlubší porozumění barev je součástí konzultačního umění. Proto já osobně považuji konzultaci za velmi důležitou součást terapie, je to dobrý začátek pro nastartování léčebného procesu.

První lahvička vypovídá o našem životním úkolu a cíli, pro který jsme se narodili
Druhá lahvička je o našich problémech a těžkostech
Třetí lahvička mluví v pozitivním smyslu o tom, kam jsme zatím na své cestě došli
Čtvrtá lahvička ukazuje náš možný potenciál v budoucnu

Druhá z těchto čtyř lahviček je považována za lahvičku terapeutickou, je dobré ji začít používat jako první. Poté můžeme pokračovat dalšími lahvičkami.
Cítíme - li však, že jsme se po používání lahvičky posunuli natolik, že již původní výběr neodpovídá, můžeme si udělat výběr nový.

Při používání lahvičky se můžeme přechodně stát citlivějšími na nejrůznější energetické podněty z okolí. V takovém případě nám mohou pomoci pomandery, které chrání naší auru a pomáhají nám zvládat příslušnou barvu ve vnějším světe. Pomander vybíráme nejčastěji podle vůně, nebo jako doplněk při barevném výběru. Existuje 15 druhů Pomanderů v různých barvách.

Kvintesence jsou velmi jemné substance působící na astrální část naší aury. Pomáhají nám naladit se na aspekt příslušné barvy ve vnitřním světě a dál jej v sobě rozvíjet. Např. při meditaci nebo relaxaci. Kvintesenci vybíráme stejně jako pomander..nejčastěji podle vůně nebo opět jako doplněk při barevném výběru…hodně nám může napovědět dolní barva v první lahvičce našeho výběru.
I kvintesencí existuje 15 různých druhů. Kvintesence se vztahují k Mistrovským lahvičkám / č. 50 - 64/

Vicky Wall - Zázrak barevné léčby
Mike Booth - Aura-soma


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lucie lucie | 5. června 2009 v 22:20 | Reagovat

Děkuji...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama