Tyrkysová...

27. dubna 2009 v 17:31 | Eva |  Barvy duhy...
pokračujeme v našem putování...vyplouváme na vlnách tyrkysu

mezi srdeční - zelenou a krční - modrou čakrou se pod pravou klíční kostí nachází naše "srdce v srdci" - tyrkysová. Je to naše "duchovní" srdce - tichoučké místo v nás, kde se, pokud budeme tiše naslouchat, můžeme setkat se svou nejvnitřnější pravdou.
A také - pokud je tyrkys náš "problém" se svou největší bolestí.
Tyrkys - to je vše co je nevyslovené - pocity, emoce, nevyplakané slzy, neprožitá přání... Tyrkysová barva je barvou tvořivosti a komunikace.

Tato komunikace je všeobjímající, všeoslovující - tyrkysový člověk má obrovskou potřebu oslovovat - ale více než jednotlivce celé "masy".
Je to barva moderní komunikace - internetu - příliš rychlá, těkavá - někdy však dochází při takovéto komunikace ke ztrátě intimity, komunikujeme-li tyrkysově vydáváme se světu všanc.

Když je naše důvěra se kterou se otevíráme světu a lidem zrazena - dochází k tzv. "zamrznutí". Jsme ochromeni - s důvěrou jsme se vydali sdílet s lidmi naše nejvnitřnější pocity a tato důvěra byla zrazena.
Je to velice podobné korálové barvě - také je to barva ke korálu komplementární /doplňková/. V korálu jde o lásku a cit, v tyrkysu jde o sdílení a potřebu komunikace. Přesto je to podobné - když tyto dvě barvy spojíme, máme komunikaci lásky - otevřenou, zranitelnou. V obou barvách je jedna třetina žluté - to je ten strach, ten "rozum", který nás neustále stahuje zpět a nedovoluje nám být opravdu otevření a pravdiví.

Někdy je pro tyrkysovou komunikaci velmi těžké vyjádřit se slovem, je to proto, že ne všechny pocity jsou slovy popsatelné - můžeme, chceme-li vyjadřovat se i jinými prostředky - malováním, hudbou, verši, metaforou...

Tato neverbální komunikace nám může pomoci uzdravit naše tyrkysové srdce - náš krystal pravdy a dovolí nám projevit se takoví, jací opravdu jsme bez všech masek a příkras - které používáme stejně jen proto, že máme strach /žlutý/ z toho jak nás naše okolí přijme - když budeme sami sebou.

Pak se můžeme ponořit do tyrkysového moře a dovolit naší tvořivosti, aby bez obav proudila v nás a skrze nás k celému světu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama