Růžová

29. března 2009 v 19:21 | Eva |  Barvy duhy...
... duhové putování pokračuje další barvou spektra...růžovou...krásnou něžnou barvou LÁSKY...

Růžová je nejněžnější barvou spektra. Je to červená prosvětlená bílým světlem,ale nemá název světle červená, je to růžová , už to vypovídá o jedinečných kvalitách této barvy.

Je velmi zranitelná napohled, křehká, přisuzujeme tuto barvu kojencům a to ještě ženského pohlaví. Přesto i v této barvě, ostatně jako v každé, je ukryt paradox, který nám pomůže tuto barvu a zároveň i kvalitu poznat v celé šíři, abychom našli v ní i v sobě celistvý pohled.

Růžová uvnitř své nejněžnější krásy totiž skrývá neobyčejnou pevnost a sílu, která však není fyzického rázu, jedná o hloubku lásky - bezpodmínečné lásky, o které se sice mluví, ale ne každý je schopen takto procítit kvalitu růžové. Bezpodmínečná láska - je opravdu láska bez PODMÍNEK. Znamená milovat pro lásku samu, nepřivlastňovat si objekt své lásky ani fyzicky ani emocionálně. Mateřská /rodičovská/ láska je takovýmto druhem lásky,ale....i svým dětem často klademe podmínky, tak a tak se chovej, a za tím nevyslovené a pak tě budu mít rád-a. Často svazujeme děti pupečními šňůrami z vděčnosti, kterou očekáváme, že by k nám měli cítit. Tato láska nemá růžovou kvalitu...

Je těžké a bolestivé naučit se milovat bez očekávání, ale dokážeme-li se o kousek posunout k tomuto pohledu na lásku ke komukoli a čemukoli, pak možná, pocítíme lehké chvění v oblasti srdeční čakry, kde v zeleném středu leží růžový drahokam.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama